TIKLA ARA

DİJİTSU KLİMA ARIZA KODLARI


ALANYA KLİMA ARIZALARI ÇÖZÜMLERİ


Tüm Klimaların Arıza Kodları Aşağıda yazılmış tüm klima markalarının arıza kodları gösterilmektedir.
Lütfen bu konuyla ilgili ehli yada bilir kişi dışında müdahale edilmesi son derece tehlikelidir.
Aşağıda yazılı bulunan Klima arıza kodları teknisyenler için arıza çözmelerinde yardımcı olacaktır.

Her Tür Klima Modeli için Dijitsu Servisi


Her klima, ısıtma/soğutma cihazı aynı amaç için tasarlanır, ancak aynı özelliklere sahip değildir. Ev tipi, ticari, bölünmüş kanallı veya merkezi sistem kanallı, duvar tipi, VRV/VRF klima gibi farklı klima modelleri mevcut iken her bir sistem için özelleşmiş Dijitsu klima servisi uzmanlığına ihtiyaç duyulacaktır.

Dijitsu split klima servisi: Bölünmüş kanallı split klimalar, biri içeride biri mekân dışında olmak üzere iki üniteden oluşur. Genellikle tercih edilen yoğuşmalı split klima modelidir. Hassas parçalara sahiptir. Split klima sistemlerinde uzman ekibimiz için bu, hiç sorun değildir. Dijitsu salon tipi klima servisi: Zemin klimaları, mobil kullanım için tasarlanmış, birçok farklı boyut ve güçte klima modelleridir. Kullanıma bağlı olarak, sık sık tamir ihtiyacı olabilir. Teknisyenlerimizin yeteneklerine güvenebilirsiniz. Dijitsu merkezi sistem klima servisi: Merkezi sistem kanallı klimalar karmaşık sitemlere sahiptir. Bu tür bir klima sistemi arızası profesyonel Dijitsu klima teknik servisi deneyimi gerektirir. Dijitsu VRV/VRF klima servisi: Ticari bir binadayken, çok sayıda farklı alanı ve odayı belirli sıcaklıklarda tutmanın mümkün olduğu, yüksek mühendislik bilgisi gerektiren sistemlerdir. Teknik birimlerimiz, klima sisteminin olası arızaları ve tamiri konusunda en iyi rehberliği sağlamanın yanı sıra, bu sistemler hakkında tavsiye ve bilgi sunmaktan mutluluk duyacaktır.

Dijitsu Klima Bakım Hizmeti


Tüm mekanik kurulumlarda olduğu gibi, klima sistemlerinin de normal çalışması ve herhangi bir arıza sorununun tespit edilip çözülebilmesi için düzenli olarak servis bakımı yapılması gerekecektir. Yılda bir kez yaptırabileceğiniz Dijitsu klima özel servisi bakımı, sisteminizin ömrünü uzatabilir ve verimliliğini artırabilir, ayrıca enerji faturalarınız için harcadığınız miktarı azaltmanıza yardımcı olur.

Klima periyodik bakım aşamaları:


- Filtrelerin kontrolü, temizliği ve gerektiğinde değişimi - Parazit, mantar ve yabancı maddeleri yok etmek için tahliye kanalları temizliği - Soğutucu sıvı sızıntısı olup olmadığının kontrolü, varsa gerekli onarım - İç mekân fan coil cihazının temizliği çalışma hızı denetimi - Dış kompresör bobininin kontrolü, temizliği, gerekiyorsa değişimi - Tüm elektrik bağlantılarının denetimi - Tam fonksiyon ve performans testi